Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10
Termíny zápisu ke studiu jednotlivých oborů
11
Termíny zápisu ke studiu jednotlivých oborů
12
Termíny zápisu ke studiu jednotlivých oborů
13
Termíny zápisu ke studiu jednotlivých oborů
14
Termíny zápisu ke studiu jednotlivých oborů
15
Termíny zápisu ke studiu jednotlivých oborů
16
Termíny zápisu ke studiu jednotlivých oborů
17
Termíny zápisu ke studiu jednotlivých oborů
Třídní přehrávka žáků J. a M. Tröstla
18
Mozaika ke Sv. Trojici
Koncert žáků M. Menšíkové
19
Koncert sborů s kapelou Cmaj7
Závěrečný koncert - Matouš Veselý
Třídní přehrávka žáků J. Havlína
Koncert v Malontech
Závěrečný kytarový koncert
Koncert žáků K. Vobořilové a J. Podroužka
20
KPH - Duo Beautiful Strings
Koncert bicího oddělení
Koncertíček ze ZOO
Absolventský koncert Kubíčková - Kučerová
21
Třídní koncert Z. Podroužkové
22 23
Mše svatá za varhanního doprovodu Matěje Pöschla
24
Závěrečný koncert žáků M. Balkové
25
Koncert žáků B. Janové
26
Třídní koncert M. Neckáře
27 28
Absolventský koncert T. Tuschera
Koncert žáků ze třídy L. Kolcové
29 30

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > O škole > Reprezentace, soutěže

Reprezentace, soutěže


Žáci Základní umělecké školy F. Pišingera, Trhové Sviny se pravidelně aktivně zúčastňují nejrůznějších interpretačních přehlídek a vystoupení, anketních soutěží nadaných dětí a mládeže - od regionální po mezinárodní formát přehlídek a soutěží, v prezenční, korespondenční i on-line formě. Při reprezentaci naší školy a jejího zřizovatele usilují žáci se svými pedagogy především o posilování dobrého jména školy a podporu kvality rozvoje kulturního života především v místech, kde škola realizuje svoji vzdělávací činnost. Škola také nárazově spolupracuje při přípravě kulturních programů pro sociální zařízení, charitativní sbírky a nadace.

Dokumenty - Výsledky soutěží žáků ZUŠ za aktuální školní rok


Nenalezeny žádné záznamy.

Ústřední kolo soutěže zuš ve hře na kytaru

Ve dnech 24. a 25. května 2024 se v ZUŠ F. L. Gassmanna v Mostě konalo ústřední kolo soutěže základních uměleckých škol ve hře na kytaru, ze kterého si Ema Králová ze třídy paní učitelky Iriny Hromkové přivezla 3. místo. Blahopřejeme!

Flautování

Ve dnech 24. 5. a 25. 5. 2024 se v Jindřichově Hradci konala soutěž ve hře na flétnu s názvem Flautování. Naši flétnisté ze třídy paní učitelky Blanky Daškové soutěžili v pátek a přivezli krásné ceny: duo Michaela Barabášová a Lukáš Tlapa - stříbrné pásmo, trio Michaela Barabášová, Lukáš Tlapa a Tadeáš Tvaroh - stříbrné pásmo a duo Ema Korbelová a Tadeáš Tvaroh - stříbrné pásmo. Gratulujeme!

Ústřední kolo soutěže zuš ve hře smyčcové nástroje

Ve dnech 16. až 19. května 2024 se v liberecké ZUŠ uskutečnilo ústřední kolo soutěže základních uměleckých škol ve hře na smyčcové nástroje, kde se na druhých místech ve svých kategoriích umístili Ondřej Malík ze třídy paní učitelky Radky Hájkové a Ema Korbelová ze třídy paní učitelky Martiny Kučerové. Blahopřejeme!

přehlídka kapel jihočeských zuš

V pátek 19. dubna 2024 se v Sezimově Ústí konala přehlídka kapel jihočeských základních uměleckých škol, kde se svým programem vystoupila i kapela žáků naší ZUŠ pod vedením pana učitele Michaela Tröstla. Další fotografie z přehlídky naleznete v sekci Fotogalerie.

fcb_zus_foto_david_peltan-5300.jpg fcb_zus_foto_david_peltan-5310.jpg

 

Krajské kolo soutěže zuš ve hře na kytaru

V úterý 9. dubna 2024 proběhlo v Českých Budějovicích krajské kolo soutěže ZUŠ ve hře na kytaru. 1. místo s návrhem na postup do ústředního kola získala Ema Králová. Štěpán Benda a kytarové duo ve složení Ema Králová a Nikola Rošková se umístili na 2. místě. Gratulujeme!

benda Králová Králová, Rošková

Králová Rošková,_Králová

Krajské kolo soutěže zuš ve hře na smyčcové nástroje

Ve dnech 8. - 9. dubna 2024 se v Českých Budějovicích konalo krajské kolo soutěže ZUŠ ve hře na smyčcové nástroje. 3. cenu si odvezla Adéla Veselá, na 2. místě se umístily Jaroslava Roulová a Anna Procházková, první místo obsadil Julian Oesterreicher a první místo s postupem do ústředního kola získali Ondřej Malík a Ema Korbelová, která se zároveň stala i absolutní vítězkou. Blahopřejeme!

diplomprocházková.jpg

Krajská soutěžní přehlídka výtvarného oboru zuš

Ve dnech 4. a 5. dubna 2024 proběhla v třeboňské ZUŠ krajská soutěžní přehlídka ve výtvarném oboru základních uměleckých škol, kde naší školu reprezentovali žáci paní učitelky Dany Vilímové: Jindrová Michaela - bronzové pásmo, "Cestujeme s tažnými ptáky do Afriky" (Vilém Dvořák, Jiří Dvořák, Emily Kučerová) - zlaté pásmo s postupem do ústředního kola, "Ohňostroj" (Alžběta Dvořáková, Markéta Falcníková, Alice Kokejlová, Hana Šimáková, Agáta Tvarohová, Anna Wanliová) - bronzové pásmo, "Motor" (Beáta Šulcová) - stříbrné pásmo, "Zátiší" (Hoffelnerová) - diplom za účast a "Malý kousek z Malého prince" (Petr Fiala, Alena Kokejlová, Natálie Švábová, Jan Švepeš, Kateřina Trajerová, Klára Víšková) - bronzové pásmo. Blahopřejeme!

diplom_-_zlaté_pásmo_-_afrika.jpgdiplom_-_strříbrné_pásmo_-_motor.jpgdiplom_-_bronzové_pásmo_-_ohňostroj.jpgdiplom_-_bronzové_pásmo_-_malý_princ.jpgdiplom_-_bronzové_pásmo_-_jindrová.jpg

Krajské kolo soutěže ZUš ve hřa na klavír

Ve dnech 22. a 23. března 2024 proběhlo krajské kolo soutěže základních uměleckých škol ve hře na klavír, kde se ve své kategorii na prvním místě umístil Petr Huy Le, druhé místo získala Tereza Klímová a třetí cenu obdržel Francis Steinbauer. Všem soutěžícím a jejich pedagogům blahopřejeme!

KK_Le.jpg KK_Klímová.jpg KK_Menšíková.jpg foto_KK.jpg

 terka_KK.JPG všichni_KK.JPG Peta_KK.JPG

 

Talent v MAS

Ve čtvrtek 7. března 2024 proběhlo slavnostní vyhlášení ocenění Talent v MAS. Za akordeonové třídy převzali ocenění: Bohumil Čermák, Klára Jarkovská, Štěpán Troják, Tomáš Tuscher, Duo Con brio (Štěpán Troják a Tomáš Tuscher) a Duo Dal cuore (Štěpánka Čermáková a Jan Kai Marek). Dále byli oceněni: Markéta Smolíková (kytara), violoncellové duo Ondřej Malík a Julian Oesterreicher a Trio Con corno (Tereza Klímová, Marcel Cibulka a Hubert Smolík). Všem žákům a jejich pedagogům blahopřejeme a děkujeme za skvělou reprezentaci školy!

 NSC_6173.jpgNSC_6112.jpg NSC_6045.jpg NSC_6003.jpg

NSC_5405.jpg NSC_5370.jpg NSC_5318.jpg NSC_5172.jpg

 

okresní kolo soutěže zuš ve hře na smyčcové nástroje

4. a 5. března 2024 se v Českých Budějovicích uskutečnilo okresní kolo soutěže základních uměleckých škol ve hře na smyčcové nástroje. Všichni zúčastnění žáci naší školy si odvezli krásná 1. místa, a to v naprosté většině s postupem do krajského kola. Ze třídy paní učitelky Markéty Kučírkové soutěžila Jaroslava Roulová, ze třídy paní učitelky Martiny Kučerové Ema Korbelová a ze třídy paní učitelky Radky Hájkové Anna Procházková, Justýna Malíková, Ondřej Malík, Julian Oesterreicher a Adéla Veselá. Blahopřejeme!

 

ACCOKroměříž 2024

V pátek 1. března 2024 proběhla v Kroměříži soutěž ve hře na akordeon "ACCOKroměříž 2024", kde naši školu reprezentovali i žáci našich akordeonových tříd.

Balková+Veselý.jpg KHF_trio.jpg Con_Brio_diplom.jpg Čermák_Mládková_diplom.jpg

IMG20240301162642.jpg IMG-20240302-WA0018.jpg IMG-20240302-WA0000.jpg

 

Okresní kolo soutěže zuš ve hře na kytaru

27. a 28. února 2024 proběhlo v Českých Budějovicích okresní kolo soutěže ZUŠ ve hře na kytaru. 1. místa s postupem do krajského kola získali Ema Králová a kytarové duo Ema Králová - Nikola Rošková za třídy paní učitelky Iriny Hromkové a dále Štěpán Benda ze třídy paní učitelky Kláry Ferenczi. Na 3. místě se také umístil František Fiala ze třídy paní učitelky Iriny Hromkové. Přejeme hodně štěstí v krajském kole!

 

diplom_Fiala.jpg diplom_Králová.jpg Benda.jpg

diplom_Králová,_Rošková.jpg

Fiala.jpg králová_rošková_hromková.jpg králová_hromková.jpg

 

talent jihočeského kraje za rok 2023

20. února 2024 proběhlo v kostele sv. Anny v Českých Budějovicích vyhlášení soutěže Talent Jihočeského kraje za rok 2023. V umělecké - hudební kategorii se mezi mladšími žáky umístila na 3. místě Tereza Chalupová a mezi staršími studenty pak na 2. místě Štěpánka Čermáková a na 3. místě Jan Kai Marek. Všem oceněným gratulujeme!

Chalupová_I.jpeg Čermáková.jpg

foto_Marek.jpg

 

Okresní kolo soutěže ZUŠ ve hře na klavír

23. února 2024 proběhlo v ZUŠ B. Jeremiáše v Českých Budějovicích okresní kolo soutěže základních uměleckých škol ve hře na klavír. Žáci paní učitelky Michaely Menšíkové Tereza Klímová a Petr Huy Le získali ve svých kategoriích oba 1. místo s postupem do krajského kola. Další 1. místo s postupem do krajského kola získal Francis Steinbauer ze třídy paní učitelky Andrey Procházkové. 2. místa obsadili Sofie Kalenová a Nikola Nováková ze stejné třídy, Marie Novotná ze třídy paní učitelky Anny Vrublové a Ludmila Petrovičová, Filip Princ a klavírní duo Mi-Fa ze třídy paní učitelky Jany Šulistové. Na 3. místě se umístily Berenika Urbanová a Stella Motyčáková ze třídy paní učitelky Andrey Procházkové.  Blahopřejeme!

 

Diplom_Mi-fa.jpg diplom_Kalenová.jpg diplom_Motyčáková.jpg

diplom_Steinbauer.jpg Nikola_Nováková_diplom.jpg Diplom_Urbanová.jpg

diplom OK Klímová.jpg diplom OK Le.jpg

IMG_7196.JPG IMG_7194.JPG IMG_7202.JPG 

Mi-Fa_foto_II.jpg Petrovičová,_Šulistová_foto.jpg Princ_foto.jpg

 

Violoncellová soutěž jana vychytila

Ema Korbelová ze třídy paní učitelky Martiny Kučerové získala 3. cenu ve violoncellové soutěži Jana Vychytila v Praze.

Cello Competition.jpg

Hrajeme společně

Ema Korbelová ze třídy paní učitelky Martiny Kučerové byla vybrána odbornou portou v rámci projektu Jihočeské filharmonie Hrajeme společně, aby 28. 2. 2024 vystoupila jako sólistka za doprovodu Jihočeské filharmonie. Blahopřejeme k významnému úspěchu!

IMG-20231114-WA0002.jpg

Pocta prof. františku pišingerovi

Při příležitosti vzpomínkového koncertu ku poctě profesora Pražské konzervatoře, zakládajícího člena Dvořákova kvarteta a patrona naší školy – pana profesora Františka Pišingera, reprezentovalo Trio con corno svoji školu dne 9. listopadu 2023 a vystoupilo s repertoárem z pera Antonína Dvořáka spolu s dalšími a proslulými tuzemskými interprety (Radek Baborák, Petr Nouzovský, Epoque kvartet) v Koncertním sále Pražské konzervatoře.

 

trio_v_praze.jpg          20231109_Pozvanka_JZHC_4_Pocta_prof_Pisingerovi-page0001.jpg

 

Světová akordeonová soutěž CMa

Tereza Chalupová ze třídy paní učitelky Dagmar Chalupové získala 5. místo v mezinárodní soutěži pořádané francouzskou Confédération mondiale de l'acordéon. Blahopřejeme!


diploma_CMA23_IOT_IOT2V_J_W_01094_ChalupováTereza.jpg 

 

Mezinárodní akordeonové dny v Praze

Na letošních Mezinárodních akordeonových dnech v Praze žáci naší ZUŠ opět podali skvělé výkony a získali krásná umístění. Gratulujeme!

 

tuscher.jpg  čermák.jpg chalupová.jpg jarkovská.jpg

 troják.jpg veselý.jpg con brio.jpg

 

Soutěž Karel Ditters z Dittersdorfu a hudební klasicismus

Ve 28. ročníku soutěže Karel Ditters z Dittersdorfu a hudební klasicismus ve Vidnavě vybojovaly soubory žáků naší ZUŠ krásná umístění. Blahopřejeme!


duo hubač, lochmannová.jpg trio con corno.jpg duo Jeremy.jpg

duo TS.jpg diplom_Svatojánské_kvarteto_Vidnava_2023.jpg

IMG_6219.jpg  IMG_6234.jpg