Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23
Dny otevřených dveří
24
Dny otevřených dveří
25
Dny otevřených dveří
Koncerty v rámci ZUŠ Open 2022
26
Dny otevřených dveří
Koncerty v rámci ZUŠ Open 2022
27
Dny otevřených dveří
Koncert sborů a kapely Cmaj7
28 29
30
Závěrečné vystoupení TO na pracovišti v T. Svinech
31
Výchovný koncert pro ZŠ V Nových Hradech
Koncert žáků paní učitelky Michaely Kuthanové
1
Absolventský a třídní koncert kytaristů
2
Koncert žáků paní učitelky Zdeňky Podroužkové
Koncert duchovní hudby
3
Třídní přehrávka žáků paní učitelky Larisy Kolcové
4 5

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Pracoviště > Besednice

Besednice

besednice.jpgV Besednici vzděláváme v prostorech místní základní školy, ve třídách prvního stupně základní školy. 

V Besednici aktuálně vyučujeme v hudebním oboru studijním zaměřením: Hra na klavír, Hra na kytaru, Hra na saxofon, Hra na zobcovou flétnu, Sólový zpěv.

V Besednici realizujeme Kurzy tvořivé výchovy - Tvořivé dílny. Tato aktivita je praktickou řemeslnou volnočasovou výtvarnou zájmovou vzdělávací dílnou cílenou na existující školní kolektivy žáků tamější základní školy. V kurzech účastníci především hlouběji poznávají a zkoušejí selektivně vybrané výtvarné techniky a související výtvarný materiál – často v návaznosti na výtvarná témata z běžného školního vyučování. Posláním kurzů je podpořit společně trávený čas dětí příslušných dílčích školních kolektivů v dané obecní komunitě, podpořit možnosti rozvoje a šíři užitých prostředků pro vlastní neverbální vyjadřování dětí a zprostředkovat účastníkům nové inspirační zdroje z prostředí výtvarného umění. Garantem kurzů je vyučující prvního stupně základní školy, paní Mgr. Lenka Brothánková.

Online prezentace prací Kurzů tvořivé výchovy

V Besednici pořádáme též Kurzy tvořivé výchovy - Hrátky s flétnou. Aktivita je zaměřena na rozvoj sociálních kompetencí a interakcí dětí prostřednictvím společných hudebních kreativních činností, které vedou i k průběžnému posilování zdravého vývoje lidského těla a jeho dýchací soustavy. Studovaný repertoár se odvíjí vždy od schopností jednotlivých účastníků v příslušné sociálně kompaktnější skupině (dílčí kolektivy ze tříd ZŠ). Posláním kurzu je pak zprostředkovat účastníkům praktické zkušenosti s živou hudbou – v návaznosti na obsahy vzdělávání o hudbě na základní škole. Cíl kurzu spočívá především v umožnění účastníkům společně trávit volný čas aktivně a rozšiřovat účastníkům povědomí o hudbě v tom rozsahu, ve kterém to umožní jejich poznání a jejich předpoklady – a to bez ohledu na konkrétní umělecké pojetí nebo realizaci konkrétního hudebního obsahu. Garantem kurzů je vyučující prvního stupně základní školy, paní Mgr. Lenka Brothánková.

Děkujeme Městysu Besednice, ZŠ a MŠ Besednice za poskytnutí prostor k našim činnostem a veškerou další spolupráci.

Kontaktní osoba pracoviště Besednice: Blanka Janová, DiS., janova@zustsviny.cz

Rozvrh výuky - Besednice

Fotogalerie Besednice 

Dokumenty Kurzů tvořivé výchovy