Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
26 27 28 29 1 2 3
4
Koncert žáků bicího oddělení
5 6 7 8 9
Vystoupení mažoretek a tanečnic ZUŠ F. Pišingera, T. Sviny v plesové sezóně 2024
10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktivity > Kurzy tvořivé výchovy

KurzY tvořivé výchovy

V doplňkové činnosti realizuje škola aktivity zájmového vzdělávání. Tyto aktivity jsou určeny cíleně předem definovaným skupinám dětí (v návaznosti na konkrétní pracoviště). Účastníci kurzu nejsou žáky školy. Vzdělávací obsahy se odlišují od obsahů studia a jsou zaměřeny především na sociální aspekty při vzájemné společné umělecké činnosti – podpořit soudržnost kolektivů a rozvíjet sociální kompetence dětí nejen v obtížné „covidové době.“

Vzdělávací aktivity kurzů jsou zaměřeny na osvojení dílčích obsahů umělecké činnosti v jednotlivých uměleckých aktivitách, jednotlivá umělecká témata činností v kurzech jsou stanovována s ohledem k jiným než primárně vzdělávacím aspektům (návaznost na témata z MŠ – ZŠ, roční období, umělecké aktivity v konkrétní obci, téma, žánr, technika preferovaná konkrétními účastníky nebo vedoucím kurzu apod.) Vzdělávací látka není v systematické posloupnosti rozvržena do několika let, ani není v uměleckém a pedagogickém přístupu pojata v komplexnosti, jak je předpokládáno při studiu v základní umělecké škole na základě Rámcového vzdělávacího programu pro základní umělecké vzdělávání.

Vzdělávací látka neslouží k získání vzdělání v uměleckých oborech, ale jako předmět zájmu dětí, který je v roli prostředníka využíván k tvorbě a posilování sociálních kontaktů uvnitř každé příslušné skupiny dětí. Přístup k osvojování umělecké látky dětmi není pedagogem realizován a vyhodnocován individuálně, ale kolektivně – v návaznosti na konkrétní cíle stanovené pro příslušnou skupinu jako celek – v příslušném období.

Kurzy jsou realizovány pouze na některých pracovištích (podle cílových skupin dětí), realizovány jsou v oblasti výtvarné, pohybové pro děti předškolního nebo mladšího školního věku, hudební pro oblast specificky vyhraněné souborové interpretační činnosti.

Jednotlivé kurzy představujeme na stránkách jednotlivých pracovišť.

 

Pololetní flétnové vystoupení - Besednice, 20. 1. 2022

Dokumenty kurzů

Fotogalerie