Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
26 27 28 29 1 2 3
4
Koncert žáků bicího oddělení
5 6 7 8 9
Vystoupení mažoretek a tanečnic ZUŠ F. Pišingera, T. Sviny v plesové sezóně 2024
10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Pracoviště > Trhové Sviny > Školní 709

Školní 709

Pracoviště Trhové Sviny - Školní 709 je cíleno především pro realizaci výuky skupinových a kolektivních předmětů, pořádání školních koncertů, pořádání doplňkové činnosti školy - aktuálně zejména v podobě kurzů tvořivé výchovy. V objektu je umístěn zároveň koncertní sálek s kapacitou 60 míst. Činnost školy je tak situována do objektu v bezprostředním sousedství základní školy a gymnázia, nedaleko od mateřské školy, což jistě napomáhá dostupnosti výuky zejména těm nejmladším účastníkům našich vzdělávacích aktivit.

V hudebním oboru aktuálně vyučujeme na pracovišti Trhové Sviny - Školní 709 těmto studijním zaměřením: Hra na chrámové varhany, Hra na klavír, Hra na příčnou flétnu, Hra na zobcovou flétnu, Sborový zpěv, Sólový zpěv.

Ve výtvarném oboru vyučujeme na pracovišti Trhové Sviny - Školní 709 studijnímu zaměření Výtvarné techniky a tvorba. Učebna je využívána s ohledem na vybavení keramickou pecí zejména pro potřeby prostorové tvorby.

V tanečním oboru vyučujeme na pracovišti Trhové Sviny - Školní 709 studijnímu zaměření Taneční techniky a taneční tvorba v menším sálku s baletní dispozicí a vybavením.

Pracoviště Trhové Sviny - Školní 709 je vybaveno počítačovou učebnou pro potřeby zejména hudebního a výtvarného oboru.

Na pracovišti Školní 709 pořádáme též Kurzy tvořivé výchovy - Pohybové hry. Kurz pohybových her je určen předškolním dětem a dětem mladšího školního věku – především kolektivním dílčím dětským skupinám místně příslušných škol. Sled uplatňovaných činností a aktivit v tomto volnočasovém zájmovém vzdělávání podporuje rozvoj zdravého fyzického vývoje jednotlivce a jeho pohybových kompetencí. Seberealizace dětí pod dohledem odborníka v tomto kurzu zejména podporuje smysluplné aktivní trávení volného času dětí v pohybových činnostech, při kterých děti rozvíjejí i své socializační schopnosti a poznávají předpoklady úspěšné efektivní práce v teamu při plnění konkrétních úkolů a činností. Garantem kurzu je vyučující Tanečních technik a tvorby základní umělecké školy, paní Monika Kadlecová.

Pracoviště Trhové Sviny - Školní 709 hostí též Kurzy tvořivé výchovy - Zpěvohrátky. Zpěvohrátky jsou volnočasovým zájmovým vzděláváním pro předškolní děti (kolektivy MŠ) zaměřující se prostřednictvím společných interpretačních aktivit na upevňování a rozvoj schopností dětí ke správnému dýchání, deklamaci a zpěvu v prostředí kolektivní tvorby. Témata a okruhy činnosti jsou realizovány v návaznosti na náměty obecného předškolního vzdělávání a konkrétní struktura realizovaných činností je přizpůsobována harmonogramu akcí, na kterých se veřejně prezentují výstupy z kurzů. Garantem aktivity je vyučující sborového zpěvu základní umělecké školy, pan Bc. Jiří Balek.školní - Šimáková p..jpg

Děkujeme Střední škole, Trhové Sviny za poskytnutí situačně výhodných prostor pro zajištění především skupinové a kolektivní výuky

Kontaktní osoba pracoviště Trhové Sviny - Školní 709: Mgr. Michael Tröstl, zastupce@zustsviny.cz.

Rozvrh výuky - Školní 709

Fotogalerie Trhové Sviny

Dokumenty Kurzů tvořivé výchovy

Školní 709, T. Sviny - P. Šimáková